Rallycross - összefoglalók a RabócsiRing futamairól
Összefoglalók a RabócsiRingen tartott EB. OB. és OAV. futamokról

Húsvéti Rallycross, Autocross és Quad Fesztivál !
(2011.04.24-25.)

Rallycross OB - Rallycross OAV - Autocross OB - Quad OB - 1. forduló


Három szakág gladiátorai egy arénában !

A bajnokok futamán idén nem született meglepetés ...

Közel 5.000 néző volt kíváncsi a Húsvéti nyitó futamra.

Kitűnő időjárás, három szakág top pilótái, kiváló hangulat és népes nézősereg. Ez az, ami jellemezte a Húsvéti nyitó futamokat.
Mint már megszokhattuk, minden évben előállnak valami újdonsággal a RabócsiRing versenyszervezői. Idén sem volt ez másként, hisz Magyarországon először itt kerültek megrendezésre egy időben egy helyen három szakág (rallycross, autocross, quad) évadnyitó futamai.

A kétnapos verseny igazi nagy csatáit és természetesen a döntőket a hétfői nap tartogatta. A Short Track QUAD Bajnokság versenyzői három futamot is teljesítettek, melyek közül a legizgalmasabb talán az első volt, amikor is a szemerkélő eső hatására a csúszóssá vált aszfalt egy-két versenyzőt megtréfált és így látványos megpördüléseket produkáltak.

Az AUTOCROSS szakág "szöcskéit" is igazi kuriózumként szemlélhették a nézők, hisz ezen a pályán még most láthattuk őket versenyezni először. A szünetben DRIFT bemutató borította gumifüstbe a Ringet, ahol Varga Tamás alias "Puci" legújabb szerzeményét a Chevrolet Camaro-t is bemutatta, illetve néhány szerencsés a "jobb-egyben" is ízelítőt kaphatott a "leg egészségtelenebb" motorsportból.

A legnagyobb érdeklődés azonban a RALLYCROSS futamokat övezte, ezen belül is a Super Cars kategóriát, ahol három bajnok is rajthoz állt.

Az első rajtkockát a címvédő Harsányi szerezte meg, mellőle a rallycrossban most debütáló rallye bajnok "Spici" indult. A hármas rajtkockában a nagy visszatérő, Révész Tamás új skoda Fabiájával várhatta a rajt pillanatát, a hátsó sorból Vnoucsek László, Csikós Elek és Emődi János rajtolhatott.

Harsányi jól kapta el a startot és sikerült elsőnek elfordulnia, mögötte Révész Tomi, akinek autója egész hétvégén rakoncátlankodott - most sem volt ez másként - így ennek is köszönhetően Spicinek sikerült őt megelőznie. A kockás zászlóig ez a sorrend már nem változott, ráadásul Harsányi körről körre tovább növelte előnyét, így megérdemelten állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

A többi kategória és az amatőr versenysorozat futamai is igen izgalmasra sikerültek, így igazán nem csalódtak, akik húsvét hétfőn ismét a RabócsiRinget választották.

Mégtöbb fotó az albumban
Copyright:  RabócsiRing Kft.  ©   www.rabocsiring.hu